stylówka

Jakie kurtki puchowe damskie będą modne w 2021 roku?

Warto wiedzieć, że kurtki puchowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie wszystkie kobiety wiedzą, czym dokładnie powinno się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji. W jakie kurtki puchowe damskie 2021 warto zainwestować?

Kurtki z naturalnym puchem

Należy mieć świadomość, że omawiane modele z naturalnym wypełnieniem są nie tylko najlżejsze, ale również najlepiej izolują. Godny uwagi jest fakt, że najcieplejsze będą kurtki z gęsim puchem. Można zaobserwować, że coraz większa liczba firm wykorzystuje w swoich produktach kaczy puch.

Do najczęściej wymienianych atutów naturalnego wypełnienia trzeba zaliczyć dużą kompresyjność, a także trwałość. Przedstawicielki płci pięknej muszą zdawać sobie sprawę, że kurtki renomowanych firm mogą służyć nawet przez kilkanaście lat. Rekomendowane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji zwrócić szczególną uwagę na stosunek puchu do pierza. Warto kupić model, w którym będzie mało piór.

Godny uwagi jest fakt, że nie mają one praktycznie żadnych właściwości izolacyjnych. Nie ma jednak możliwości pozyskać puch bez ich domieszki. Należy mieć świadomość, że najlepsze kurtki dostępne na rynku będą zawierały ponad 90% puchu w stosunku do całego wypełnienia.

Kurtki z puchem syntetycznym

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kurtki puchowe z syntetycznym wypełnieniem będą różniły się od naturalnych nie tylko wagą, ale również wymiarami. Warto wiedzieć, że są grubsze i cięższe. Oznacza to, że będą mniej dopasowane do figury przedstawicielki płci pięknej. Należy mieć świadomość, że sztuczny puch ma znacznie więcej atutów niż mogłoby się wydawać. Jest przede wszystkim wyrabiany z włókien poliestrowych.

Zachowują one swoje właściwości izolacyjne nawet po zmoczeniu. Nie można również zapomnieć, że stosunkowo szybko schną. Ponadto oddychalność sztucznego wypełnienia jest zdecydowanie lepsza w porównaniu do naturalnego. Przedstawicielka płci pięknej znacznie mniej zgrzej się w trakcie ewentualnego wysiłku fizycznego. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że puch syntetyczny jest tańszy.

Zobacz sklep z kurtkami Brendi.pl